Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie

Slide Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie Witaj na stronie Zapraszamy

Baner promujący kierunki uczenia w PCKU w Chrzanowie


Plan Lekcji

Sprawdź antualny plan lekcji.
Plan Lekcji

Moodle

Dostęp do platformy dla naszych uczniów i kursantów.
Przejdź

BIP

Biuletyn Informacjo Publicznej PCKU w Chrzanowie.
BIP
Otwarte warsztaty w Alwerni

Nasze nauczycielki Marzena Czak i Agata Palarczyk-Zezyk wraz ze słuchaczami z klasy opiekun medyczny, już po raz drugi zorganizowały otwarte warsztaty opieki nad osobą chorą i niesamodzielną w sali Urzędu Miejskiego w Alwerni.
Na warsztatach można było przećwiczyć  udzielanie pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora, ułożenie pacjenta w różnych pozycjach, mierzenie ciśnienia tętniczego krwi, badanie poziomu cukru …

Więcej Otwarte warsztaty w Alwerni

Na dzień otwarty przygotowaliśmy dla zainteresowanych osób konferencję „W zdrowym ciele zdrowy duch” oraz ciekawe warsztaty w naszych pracowniach. Do PCKU przybyli licznie zaproszeni goście oraz młodzież ze szkół ponadpodstawowych. Wszystkich przybyłych przywitała dyrektor Magdalena Malczyk.
Konferencję zorganizowaliśmy we współpracy ze Szpitalem Powiatowym w Chrzanowie pod patronatem Starosty Chrzanowskiego. Konferencje promujące profilaktykę zdrowotną i zdrowy tryb …

Więcej Dzień otwarty 2024

Terapeuci zajęciowi z II klasy odbyli wizytę studyjną w Świetlicy Terapeutycznej Fundacji im. Brata Alberta w Chrzanowie. Naszych słuchaczy przywitała kierownik placówki Pani Izabela Mętelska, oraz wspaniała grupa dzieci i młodzieży, uczestników zajęć świetlicowych. Spotkanie odbyło się w bardzo serdecznej atmosferze. Słuchaczki poznały historię i obecną działalność świetlicy. Niespodzianką dla słuchaczek była możliwość wspólnej pracy …

Więcej Wizyta studyjna

Słuchacze, przyszli opiekunowie medyczni, uczą się jak zapobiegać powstawaniu przykurczów i odleżyn, jakie są skutki unieruchomienia, dlaczego należy aktywizować osobę leżącą. Dowiadują się, jak bardzo ważna jest terapia w kierunku samodzielności i ćwiczenie wykonywania czynności przydatnych w codziennym życiu pacjenta. Słuchacze wykonują ćwiczenia ogólnorozwojowe, oddechowe w różnych pozycjach oraz przygotowujące do nauki chodzenia

Więcej Aktywizowanie pacjentów

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwarty

PROGRAM:

Konferencja „W zdrowym ciele zdrowy duch”

9.00      Otwarcie konferencji  M. Malczyk – dyrektor PCKU w Chrzanowie

9.15     „Co zaburza dobrostan psychiczny”  K. Jania – lekarz psychiatra

9.45     „Ruch na zdrowie psychiczne i fizyczne”  M. Galos – fizjoterapeuta

10.15   „Dieta, która wzmacnia ciało i psychikę”  D. Bierca-Galos – dietetyk

10.45   „Terapia …

Więcej Dzień Otwarty w PCKU

Pokaz masażu kobido

Wczoraj w PCKU w Chrzanowie odbył się pokaz masażu kobido przeprowadzony przez Panią Katarzynę Zenker, fizjoterapeutkę z wieloletnim doświadczeniem. Masaż kobido znany jest jako niechirurgiczny lifting twarzy, w ostatnim czasie tak bardzo popularny.  Poprzez swoją złożoność i intensywność technik działka na głębszych warstwach naszej skóry i mięśni.

Więcej Pokaz masażu Kobido

Przy relaksującej muzyce i aromatycznych świecach, w atmosferze jak w prawdziwym SPA słuchaczki z klasy pierwszej klasy technikum usług kosmetycznych uczyły się wykonywać masaż twarzy, szyi i dekoltu. Celem takiego masażu jest niwelowanie fałd, bruzd, pobudzenie funkcji skóry i mięśni w celu utrzymania ich w zdrowiu, poprawy wyglądu skóry oraz zrelaksowania klienta.

Więcej Zajęcia z masażu

Nasze kosmetyczki na zajęciach przeprowadzały analizę kolorystyczną, określały typ urody, kształty twarzy i uczyły się konturowania, wszystko po to aby kreować wizerunek i podnieść naturalne piękno i wydobyć atuty urody każdej kobiety.

Więcej Zajęcia z wizażu

Tym razem inspiracją dla terapeutów zajęciowych była niedziela palmowa. Na zajęciach powstały przepiękne rękodzieła. Słuchaczki uczyły się wykonywać kwiaty z krepiny i bibuły, komponowały je z zielonymi gałązkami, wiązały w tradycyjne palmy. Znów okazało się, że nasze słuchaczki to prawdziwe mistrzynie zajęć manualnych.

Więcej Świąteczne inspiracje

Słuchacze klasy pierwszej w zawodzie opiekun medyczny zaczynają naukę praktycznych umiejętności w szkolnej pracowni oraz w rzeczywistych warunkach pracy czyli w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie. Słuchacze na ostatnich zajęciach ćwiczyli umiejętności słania łóżka, toalety całego ciała, transferu chorego a także wykonywali iniekcje podskórne.

 

Więcej Opiekun medyczny – zawód przyszłości

W ramach dobrej współpracy z II LO w Chrzanowie w auli PCKU odbyła się  debata plenarna „Dbajmy o wartość Polskiego Złotego” przygotowana i prowadzona przez uczniów ambasadorów IV edycji programu „Złote Szkoły NBP”.

Moderatorem debaty był Tymoteusz Woźniak uczeń II LO w Chrzanowie. W debacie wzięli udział zaproszeni prelegenci pełniący różne funkcje w życiu społecznym i …

Więcej Szkolna Debata na temat pieniądza

Wróć na górę