– „Zaplanuj swoją przyszłość – wokół kompetencji przyszłości”

planowanie kariery zawodwej

Przez dwa tygodnie, od 12.10.2020 do 23.10.2020 r. nasza platforma Moodle rozgrzana była do czerwoności 🧨💥 Odbywała się w tym czasie, już III edycja kursu e-learningowego połączonego z konkursem „Zaplanuj swoją przyszłość – wokół kompetencji przyszłości”. Kurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu chrzanowskiego.

Kurs składał się z 4 modułów. Uczestnicy w trakcie kursu poznawali swoje predyspozycje, ścieżki kształcenia, świat zawodów, rynek pracy, postępowanie rekrutacyjne. Prowadzący kurs doradcy zawodowi prowadzili uczestników na drodze do stworzenia własnego indywidualnego planu kariery zawodowej. Aby zwiększyć motywację do pracy kurs połączony był z konkursem. Uczestnicy wykonywali punktowane zadania, rozwiązywali quizy, podejmowali dyskusję na forum oraz tworzyli własną Wikipedię – encyklopedię pojęć o rynku pracy.

Kurs przygotowały i prowadziły Lucyna Sandacz z PCKU w Chrzanowie, Mirosława Sojka z II LO w Chrzanowie oraz Ewelina Pytlak z PUP w Chrzanowie.

Do udziału w kursie zgłosiło się 50 uczniów z 7 szkół. Rywalizacja była ostra i bardzo wyrównana ⚔ 😱Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękujemy. Dziękujemy za bardzo duże zaangażowanie, zarówno podczas wykonywania zadań, jak i dyskusji się na forum 💪👍👏

Cieszymy się również, że ta forma przekazania wiedzy znalazła uznanie w  wypowiedziach ewaluacyjnych uczestników.

Dziękujemy też Opiekunom uczniów, którzy towarzyszyli swoim podopiecznym przez cały czas trwania kursu i konkursu.

Wyniki konkursu:

Laureaci w kategorii szkół podstawowych:

1 miejsce 🥇 Lena Cora ze SP nr 8 w Chrzanowie (93 punkty)

2 miejsce 🥈 Martyna Chmiel ze SP nr 8 w Chrzanowie (85 punktów)

3 miejsce 🥉 Małgorzata Kulig ze SP w Żarkach (80 punktów)

Wyróżnienia przyznano dla Natalii Kieres  SP nr 8 w Chrzanowie (71 pkt), Kamili Gryz  SP nr 8 w Chrzanowie  (63 pkt), Igora Pulita  SP nr 8 w Chrzanowie  (59 pkt), Marii Porwit  SP nr 8 w Chrzanowie  (53 pkt)

W kategorii szkół ponadpodstawowych:

GRAND PRIX 🏆 Aleksandra Miziołek  ZS Libiąż (99 pkt)

1 miejsce 🥇 Nikola Puskarczyk II LO Chrzanów (97 pkt)

2 miejsce 🥈 Weronika Koczur ZS  Libiąż (96 pkt)  oraz  🥈Jakub Wojnar II LO Chrzanów (96 pkt)

3 miejsce 🥉Michał Dwornik ZS Libiąż (94 pkt)  oraz 🥉Martyna Kosobudzka ZSTU Trzebinia (93 pkt)

Wyróżnienia przyznano dla: Oliwia Matusiak ZSTU Trzebina (91 pkt), Patrycja Marchewczyk ZSTU Trzebina (86 pkt), Marcin Wasiczek ZS Libiąż (86 pkt)

Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Chrzanowie czekają na wręczenie laureatom. Z powodu ograniczeń w funkcjonowaniu szkół związanych z epidemią COVID-19, nagrody zostaną wręczone w późniejszym terminie, gdy sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli.

nagrody dla laureatów konkursu
Nagrody czekają