– Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Do zobaczenia w dalszym życiu, na innej drodze, na innym szlaku…

Nadszedł czas pożegnania kolejnych absolwentów PCKU. Na początku cel wydawał się odległy, czas jednak szybko minął.

Żegnaliśmy absolwentów szkoły policealnej w zawodach: technik usług kosmetycznych, technik masażysta, opiekun medyczny, technik sterylizacji medycznej i florysta.

Wcześniej zakończyły się kwalifikacyjne kursy zawodowe w zawodach: technik administracji, technik rachunkowości, technik informatyk, asystent osoby niepełnosprawnej, kucharz i fryzjer.

Kosmetyczki znają wszystkie sposoby i środki poprawy urody, nawet w beznadziejnych przypadkach. Przy nich wiedźmy i baby jagi nie miałyby szans. To zawód wymagający wiedzy, precyzji, cierpliwości ale też umiejętności spojrzenia na drugiego człowieka i wydobycia tego co w nim piękne. Życzymy Wam, aby wasza praca przynosiła ludziom radość i dobre samopoczucie a dla Was była źródłem satysfakcji.

Masażyści – rozruszanie, rozgrzanie i doprowadzenie do używalności pacjenta to zadanie często niełatwe. Natrudziliście się niemało, aby przejść dwa lata nauki. Współczesny masaż to nie tylko leczenie i profilaktyka, co raz częściej to działania o charakterze relaksacyjnym i kosmetycznym. Wierzymy, że sprostacie wymaganiom w 100%.

Floryści – dłubią w zieleninie, skaczą z kwiatka na kwiatek i ogólnie nieźli z nich artyści. Florystyka to sztuka kreatywna – sztuka tworzenia kompozycji z bardzo niełatwego materiału, jakim są żywe rośliny. Życzymy Wam, aby każda stworzona przez Was kompozycja budziła zachwyt, była oryginalna, a praca czy też hobby dawała Wam spełnienie i radość. Upiększajcie świat!

Opiekunowie medyczni – gdzie pielęgniarka nie może tam opiekuna medycznego pośle. Ludzie od zadań specjalnych, opatrunki mogą zmieniać na wyścigi. Jednocześnie muszą wykazać się dużą delikatnością, taktem i dyskrecją, to zawód zaufania publicznego. Życzymy Wam, aby nigdy nie zabrakło Wam wiary, że Wasza praca jest potrzebna, cierpliwości dla pacjentów, siły do wykonywania obowiązków i satysfakcji z tak ważnej społecznie pracy.

Technik sterylizacji medycznej – zawód budzący grozę i siejący panikę w kręgach drobnoustrojów i mikroorganizmów. Sterylizacja to trudna specjalizacja, łączy w sobie mikrobiologię, medycynę, fizykę, elektrotechnikę, budowę maszyn i technologie procesowe. Życzymy Wam, aby praca przynosiła Wam satysfakcję i poczucie, że pełnicie ważną rolę w ochronie naszego życia i zdrowia.

Mamy nadzieję, że chwile spędzone w PCKU będą dla naszych absolwentów miłym wspomnieniem, do którego będą chętnie wracać.

zakończenie roku