– Warsztaty cukiernicze

warsztaty cukiernicze

18 listopada 2018 roku klasa 2C – w zawodzie cukiernik z opiekunem Panią Dorotą Suruło odbyła warsztaty cukiernicze z Panem Jackiem Stuglikiem z programu „Bake Off – Ale ciacho!” Wspólnie z Panem Jackiem produkowaliśmy czekoladowe słodkości.

Pan Jacek na początku opowiedział o programie, w którym wystąpił. Podzielił się swoimi spostrzeżeniami i uwagami oraz pokazał fartuch, w którym występował.

W czasie zajęć dostaliśmy wiele cennych wskazówek dotyczących pracy z czekoladą. Wszyscy pilnie słuchaliśmy i notowaliśmy. Dowiedzieliśmy się jak właściwie temperować czekoladę aby później można było z niej wykonać piękne i efektowne zdobienia tortów czy deserów. Każdy z nas po kolei miał przyjemność pomagać w pokazie. Rozdrabnianie czekolady, podgrzewanie na parze, pilnowanie odpowiedniej temperatury to tylko część wykonanych przez nas czynności. Wykonaliśmy kule czekoladowe, koszyczki, kwiaty wiśni, listki, kwiatki oraz odbijaliśmy wzory z folii transparentnej. Czas tak miło upływał, że nie zauważyliśmy jak zajęcia dobiegały końca. Wspólnymi siłami wysprzątaliśmy kuchnię, a na koniec każdy zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie we wspomnianym wcześniej fartuchu „Bake Off” z Panem Jackiem.

Marta Nowak

Wróć na górę

Informujemy, że do dnia
1 sierpnia 2022 roku
sekretariat czynny
do godziny 15.00.