– EKA.04. Prowadzenie dokumentacji w jednostce organizacyjnej

EKA.04. PROWADZENIE DOKUMENTACJI W JEDNOSTCE ORGANIZACYJNEJ

Absolwent szkoły ponadgimnazjalnej i kursu EKA.04. Prowadzenie dokumentacji w jednostce organizacyjnej i zdaniu egzaminu zawodowego po uzupełnieniu kwalifikacji EKA.05. Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych  zdobywa zawód technik ekonomista.

Liczba godzin kształcenia na kursie wynosi 550 godzin dydaktycznych oraz 91 godzin praktyki zawodowej realizowanych w modułowym programie nauczania.

Treści kształcenia obejmują:

• analizowanie zjawisk i procesów gospodarczych
  • stosowanie przepisów prawa w prowadzeniu działalności jednostki organizacyjnej
  • wykonywanie prac biurowych
  • gospodarowanie zasobami rzeczowymi i dokumentowanie zdarzeń gospodarczych
  • sporządzanie biznesplanu
  • posługiwanie się językiem obcym zawodowym
  • przestrzeganie przepisów BHP
  • praktyka zawodowa

Typowe miejsca pracy:

Technik ekonomista może podejmować pracę jako księgowy w firmach prowadzących uproszczoną ewidencję, w sekretariacie, specjalista ds. marketingu w:

• w bankach i instytucjach finansowych,
  • biurach rachunkowych,
  • firmach produkcyjnych, handlowych, usługowych,
  • urzędach,
  • prowadzić własną działalność gospodarczą.

Tu znajdziesz szczegółowe efekty kształcenia

ORGANIZACJA ZAJĘĆ NA KURSIE

1. Uczestnikiem kursu może być osoba pełnoletnia o dowolnym poziomie wykształcenia.
  2. Zajęcia na kursie odbywają się co drugi tydzień, w weekendy
  3. Kurs rozpocznie się 26.09.2020 a zakończy 25.03.2022 roku.
  4. Nauka odbywa na podstawie modułowego programu nauczania, w którym zajęcia teoretyczne połączone są z zajęciami praktycznymi.
  5. Zajęcia odbywają w się w siedzibie PCKU w Chrzanowie, przy ul. Focha 3.
  6. Szkoła dysponuje nowoczesną pracownią prac biurowych i oprogramowaniem finansowo-księgowym.
  7. Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, organizowany będzie przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną i odbędzie w budynku PCKU