– Dzień otwarty 2024

Na dzień otwarty przygotowaliśmy dla zainteresowanych osób konferencję „W zdrowym ciele zdrowy duch” oraz ciekawe warsztaty w naszych pracowniach. Do PCKU przybyli licznie zaproszeni goście oraz młodzież ze szkół ponadpodstawowych. Wszystkich przybyłych przywitała dyrektor Magdalena Malczyk.

Konferencję zorganizowaliśmy we współpracy ze Szpitalem Powiatowym w Chrzanowie pod patronatem Starosty Chrzanowskiego. Konferencje promujące profilaktykę zdrowotną i zdrowy tryb życia w PCKU są już tradycją. Tym razem w czasie konferencji prelegenci wskazywali jak własnym działaniem, bez udziału służby zdrowia zachować zdrowie fizyczne i psychiczne. Krzysztof Jania, lekarz z oddziału psychiatrycznego mówił o tym co zaburza dobrostan psychiczny. Fizjoterapeuta Marcin Galos mówił jak ruch wpływa na kondycję fizyczną i dobrostan psychiczny a dietetyczka Dominika Bierca-Galos omówiła temat jaka dieta nas wzmacnia. Renata Bartnik przedstawiła prelekcję na temat terapii, która może być wsparciem w trudnych sytuacjach. Na koniec Agata Palarczyk-Zezyk mówiła o badaniach profilaktycznych.

W czasie dnia otwartego nie mogło zabraknąć prezentacji oferty dydaktycznej na nowy rok szkolny, którą przedstawiała doradca zawodowy Lucyna Sandacz.

Po zakończaniu konferencji można było wziąć udział w warsztatach kosmetycznych, udzielania pierwszej pomocy, masażu obręczy barkowej, relaksacji, obliczania wynagrodzenia netto oraz z praw pracowniczych. Warsztaty prowadzili w szkolnych pracowniach Monika Warzecha, Agata Palarczyk-Zezyk, Marcin Galos, Renta Bartnik i Mirosława Sojka.

Wróć na górę