– Dbaj o swoje stopy

7 grudnia obyła się konferencja „Dbam o swoje stopy” zorganizowana przez Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego i Szpital Powiatowy pod patronatem Starosty Chrzanowskiego.

7 grudnia obyła się konferencja „Dbam o swoje stopy” zorganizowana przez Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego i Szpital Powiatowy pod patronatem Starosty Chrzanowskiego.

Nasza konferencja odbyła się w ramach inicjatywy podjętej przez Komisję Europejską – Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych „Odkryj Swój Talent”.

Do udziału w konferencji zaprosiliśmy osoby zainteresowane pielęgnacją stopy zdrowej i stopy chorej – cukrzycowej. W pierwszej części konferencji odbyły się prelekcje na temat neuropatii cukrzycowej, insulinoterapii i diety cukrzycowej, w drugiej – warsztaty z zakresu pielęgnacji stopy zdrowej i chorej oraz refleksoterapii stóp.

W czasie konferencji, szczególnie w części warsztatowej  zaprezentowaliśmy umiejętności zawodowe w zawodach z oferty edukacyjnej PCKU: opiekun medyczny, technik usług kosmetycznych i technik masażysta. Swoje umiejętności zawodowe prezentowali również informatycy, którzy zajęli się obsługą informatyczną konferencji, kucharze, którzy przygotowali do degustacji potrawy stosowane w diecie cukrzycowej i floryści, którzy zadbali o stworzenie świątecznego nastroju. W trakcie spotkania można było zmierzyć sobie poziom cukru.

Zainteresowanie konferencją było bardzo duże. Chętnych do udziału w warsztatach było tak dużo, że odbyły się w dwóch turach. Mamy nadzieję, że udział w konferencji wzbogacił uczestników w nowe umiejętności i będzie inspiracją do rozwoju zawodowego i podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych.

Dziękujemy sponsorom i firmom medycznym, które włączyły się w nasze działania: ACCU CHE/C, Nutricia, Sklep medyczny Grupa POFAM Poznań, Akademii Podologii z Katowic, Podopharm z Kielc, LOHMAN & RAUSCHER i Catermed.

dbaj o stopy

Wróć na górę

Informujemy, że do dnia
1 sierpnia 2022 roku
sekretariat czynny
do godziny 15.00.