– FRK.01. wykonywanie usług fryzjerskich

Absolwent szkoły ponadgimnazjalnej po ukończeniu kursu FRK.01 i zdaniu egzaminu zawodowego zdobywa ZAWÓD FRYZJER

Po uzupełnieniu kwalifikacji FRK.03. Projektowanie i wykonywanie fryzur można zdobyć zawód technik usług fryzjerskich.

W czasie kursu nauczysz się:

• pielęgnowania włosów i skóry głowy
  • nietrwałego odkształcanie włosów i formowania fryzur
  • trwałego odkształcania włosów
  • strzyżenia damskie
  • strzyżenia męskiego i formowania zarostu męskiego
  • dobierania preparatów i technik zmiany koloru włosów
  • rozjaśniania i koloryzacji włosów
  • posługiwania się językiem obcym zawodowym

Typowe miejsca pracy:

• salony i zakłady fryzjerskie
  • teatry, wytwórnie filmowe, filharmonie
  • zakłady produkujące peruki, treski
  • prowadzenie własnej działalności gospodarczej

Nowe technologie, ewoluujący rynek mody, wzrastająca potrzeba społeczna dbania o wygląd wpływają na zmianę oczekiwań wśród nabywców usług, czyli wśród klientów. Rynek pracy oczekuje na profesjonalnych fryzjerów, których zaangażowanie przyczyni się do podniesienia obrotów firmy usługowej. Fryzjerzy należą do grupy poszukiwanych pracowników.

Organizacja zajęć na kursie:

• Uczestnikiem kursu może być osoba pełnoletnia o dowolnym poziomie wykształcenia
  • Zajęcia na kursie odbywają się co drugi tydzień, w weekendy
  • Liczba godzin kształcenia na kursie wynosi 550 godzin dydaktycznych, większość zajęć to zajęcia praktyczne w pracowni fryzjerskiej
  • Kurs rozpocznie się we wrześniu 2024 a zakończy w kwietniu 2026 roku
  • Nauka odbywa na podstawie modułowego programu nauczania, w którym zajęcia teoretyczne połączone są z zajęciami praktycznymi
  • Zajęcia odbywają w się w siedzibie PCKU w Chrzanowie, przy ul. Focha 3.
  • Szkoła dysponuje nowoczesną pracownią fryzjerską
  • Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, organizowany będzie przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną i odbędzie w budynku PCKU w sesji letniej w roku 2026.