– 10 lat PCKU w Chrzanowie

Jak szybko mijają chwile, jak szybko mija czas… 17 października PCKU w Chrzanowie świętowało jubileusz 10-lecia.

PCKU rozpoczęło rekrutację w sierpniu 2008 roku, 3 października odbyły się pierwsze zajęcia. Czas naboru był krótki, udało się otworzyć 3 klasy w zawodzie technik usług kosmetycznych. Budynek wymagał gruntowego remontu, mimo to, w tych trudnych warunkach szkoła ruszyła.

Do dnia dzisiejszego mury PCKU opuściło 1179 absolwentów szkoły i kwalifikacyjnych kursów zawodowych i placówka dojrzała i wypiękniała. Trudne początki i późniejsze wydarzenia na konferencji jubileuszowej wspominała Dyrektor PCKU w Chrzanowie Małgorzata Bigaj.

W nawiązaniu do misji PCKU prelekcję o znaczeniu planowania kariery zawodowej i kształcenia ustawicznego wygłosiła doradca zawodowy z MCDN w Krakowie Mariola Kozak. Na konferencji wręczono też główne nagrody dla laureatów konkursu „Bądź architektem swojej kariery zawodowej”. Laureatki konkursu Dagmara Mysiura z II LO w Chrzanowie i Pamela Pabis z ZSTU w Trzebini zaprezentowały swoje plany kariery zawodowej.

Były też podziękowania dla osób, które swoimi działaniami i decyzjami wspierały rozwój PCKU. Były gratulacje dla Pani Dyrektor.

Konferencję zakończył koncert zespołu Senior Singers.

Na urodzinach nie mogło zabraknąć tortu. Drobny, ale jakże piękny i smaczny poczęstunek przygotowali uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini.

Budynek przed wojną. Mieściło się tu przedszkole pod nazwą „Dom Dziecka”.

Tak wyglądał budynek PCKU 10 lat temu
Historyczny moment
Przewodniczący Rady Powiatu Chrzanowskiego Pan Stanisław Dusza. Pierwszy jubileuszowy wpis do naszej kroniki.
Przyjaciele PCKU w dowód uznania otrzymali jubileuszowe statuetki
Laureatki konkursu „Bądź architektem swojej kariery zawodowej” D. Mysiura z II LO w Chrzanowie i P. Pabis z ZSTU w Trzebini
Pierwsze pracownice PCKU otrzymują jubileuszowe statuetki
Pani doktor Ewa Potocka składa gratulacje i przyjmuje podziękowania za wieloletnią współpracę